article

Kołobrzeg - nie przejdziesz obojętnie obok Marianów :)

Szacowany czas czytania 2 min. (297 słów)
turystyka, kołobrzeg, marian, bałtyk,
Napisane przez Admin dnia 06.06.2023
Rekreacja i Turystyka
article

Kołobrzeg to nadmorskie miasto położone w północno-zachodniej Polsce, nad Morzem Bałtyckim. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, o bogatej historii i tradycjach morskich. Kołobrzeg jest popularnym kurortem, który przyciąga turystów w każdym sezonie. Miasto słynie z pięknych plaż, malowniczych krajobrazów, licznych atrakcji turystycznych i bogatej oferty kulturalnej. W Kołobrzegu znajduje się wiele zabytków, takich jak gotycki kościół Mariacki czy zabytkowa twierdza, która przyciąga turystów z całego kraju.

Mewa Marian

Kołobrzeg słynie z pięknych plaż i malowniczych krajobrazów, ale miasto kryje również w sobie wiele artystycznych skarbów. Jednym z takich skarbów są rzeźby mew, które można zobaczyć w różnych miejscach miasta. Mewy zostały wykonane z brązu i przedstawiają różne sceny z życia tych ptaków.

Rzeźby mew znajdują się w różnych częściach miasta, a najwięcej z nich można zobaczyć w Parku Nadmorskim, który jest popularnym miejscem spacerowym i wypoczynkowym dla mieszkańców i turystów. Rzeźby mew stały się już nie tylko symbolem miasta, ale również cennym zabytkiem sztuki. Są chętnie fotografowane przez turystów i doceniane przez miłośników sztuki i rzeźby. To piękne dzieło sztuki stanowi nie tylko ozdobę miasta, ale również przypomina o bogactwie przyrody nadmorskiej, która w Kołobrzegu jest niezwykle bogata.

Dlaczego Marian? Cóż za ciekawostka! Okazuje się, że Kołobrzeskie Mewy noszą imię Marian! Dlatego, że jest to najpopularniejsze imię męskie w Kołobrzegu. Wyobrażacie sobie, że te ptaki mają oficjalne imiona? A co ciekawe, nie ma jeszcze żadnej mewy o imieniu Zenon czy Felicjan. Może ktoś z władz miasta ma kogoś w rodzinie o imieniu Marian i stąd ten wybór ;)? Kto wie... Jedno jest pewne - mewy na pewno nie przejmują się tym, jakie mają imiona i wciąż krążą nad Kołobrzegiem w poszukiwaniu pożywienia.

Rozbudowane informacje z wieloma zdjęciami znajdziesz na blogu szlakowe.pl - Rzeźby Mew Kołobrzeg. Są tam świetne zdjęcia, a także dokładne lokalizacje mew Marianów. Zapraszam.


Avatar

O Autorze

Admin

OCEŃ TEN ARTYKUŁ:

4,50 / 4 głosów

Komentarz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *